Michał Biały zwycięzcą Jesiennej Dychy w Lublinie

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Biegacze Szkolnego Klubu Biegowego nie zwalniają tempa. Wystartowali ostatnio w Lublinie i Białymstoku kończąca zawody na najwyższych miejscach.

W niedzielny poranek 17 września Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie zorganizowała bieg na dziesięć kilometrów  - Jesienna Dycha. Start i metę biegów oraz Miasteczko Biegowe zlokalizowano na terenie Centrum Nova Marina.

Trasa biegu prowadziła ścieżkami rowerowymi wzdłuż zalewu. Zwyciężył  w nim Michał Biały z SKB Kraśnik  z czasem 33.25 minuty. Drugi na mecie Michał Płecha z Lublina  uzyskał 33. 38 min.

Wojciech Widomski z SKB przybiegł na 4 miejscu  w kategorii M-50 (czas 42.18 min). W tej samej kategorii Kazimierz Kuśmierz z Kraśnika zajął 7 miejsce w czasie 43.51 min.  Z kraśniczan z nową życiówką na mecie zameldował się Tymoteusz Kubik  - 43.56 min.

Jesienną Dychę ukończyło 438 zawodniczek i zawodników.

W  Białymstoku natomiast w ramach imprezy Białystok Biega rozegrano bieg na dystansie 10 km. Kamil Młynarz z SKB zajął w nim 4 miejsce z czasem 33:34. Zwyciężył Vitalii Kuznetsov z Ukrainy (32:18).