5 miejsce Magdaleny Wójcickiej w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę w Grudziądzu odbyły się 32 PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Wśród startujących była reprezentantka Szkolnego Klubu Biegowego z Kraśnika.

Zawodnicy  w Grudziądzu wystartowali  o godzinie  11.00 i mieli do pokonania dystans 21.1 km.  Na  trudnej technicznie, pofałdowanej  trasie, z mocno świecącym słońcem, w temperaturze przekraczającej  30 st. C   najlepiej poradzili sobie Adam Głogowski i Aleksandra Brzezińska, która tym samym obroniła tytuł wywalczony przed rokiem w Iławie.

Adam Głogowski UKS Maratończyk Lębork  wygrał  z czasem 1:07:10 i zdecydowanie wyprzedził drugiego na mecie Patryka Kozłowskiego  RLTL  Optima Radom 1:08:33. Na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Dąbrowski  KS Prefbet Sonarol (1:08:36).

W rywalizacji kobiet poza zasięgiem była Aleksandra Brzezińska. CWZS Zawisza Bydgoszcz, która zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem 1:13:52, Drugie miejsce zajęła Angelika Mach AZS UMCS Lublin (1:17:10) a trzecie Beata Niemyjska  LKS Zantyr Sztum (1:19:43).

Na piątej  pozycji uplasowała się Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik  1.28.48 min.

Magda podobnie jak Kamil Jastrzębski  przygotowuje się do jesiennego  maratonu. Magda planuje pobiec w Poznaniu a Kamil w Berlinie.

1. Bieg Siedleckiego Jacka

W  Siedlcach  odbył się 14. Bieg Siedleckiego Jacka. W biegu na dystansie 5 km Kamil Młynarz z SKB zajął 4 miejsce OPEN . Bieg ukończyło 283 zawodników.