Biegacze z Kraśnika z medalami Mistrzostw Polski

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sukcesem zakończył się start wychowanka SKB Kraśnik, Kamila Jastrzębskiego, w Biegu św. Dominika w Gdańsku, który był Mistrzostwami Polski w biegu na 10 km. Także była zawodniczka SKB Alicja Wrona-Kutrzepa wróciła z Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim z medalem.

W sobotę, 5 sierpnia, na ulicach Gdańska odbył się 29 Bieg św. Dominika. Organizatorzy przygotowali pięć biegów w tym bieg mężczyzn na 10 km w randze mistrzostw Polski.  O miłą niespodziankę postarał się wychowanek trenera Zbigniewa Białego i SKB Kraśnik  Kamil Jastrzębski, aktualnie startujący w barwach Ducla Academy Warszawa.

Trasa biegu tradycyjnie prowadziła ulicami gdańskiego Starego Miasta. Zawodnicy na  dość trudnej technicznie trasie mieli do pokonania 6 pętli.

Od początku biegu w czołówce  znajdowało się czterech biegaczy: Kamil Jastrzębski, Mateusz Gos, Andrzej Rogiewicz oraz Mateusz Kaczor. W połowie dystansu tempa biegu nie wytrzymał  Andrzej Rogiewicz. W  walce o medale pozostało więc trzech prowadzących. Na dwa okrążenia przed metą różnice między prowadzącymi zawodnikami  były nieznaczne, ale na ostatnim okrążeniu ramię w ramię wbiegało już tylko dwóch Mateuszów z Radomia.

Najszybszy okazał się Mateusz Gos, który z czasem 29 minut i 37 sekund został Mistrzem Polski.  Na drugim miejscu w Gdańsku finiszował Mateusz Kaczor z czasem 29.43, a na trzecim Kamil Jastrzębski - 29.56.

- Był to bardzo dobry bieg  i kolejny medal zdobyty na mistrzostwach Polski. Był  jednym z etapów przygotowań Kamila  do wrześniowego  maratonu  w Berlinie, gdzie podejmie walkę  o uzyskanie minimum  uprawniającego do startu w Igrzyskach Olimpijskich  w Paryżu w 2024 roku - mówi pierwszy trener Kamila Zbigniew Biały.

Alicja  Wrona-Kutrzepa z 4 miejscem w biegu na 400 m i  srebrem w sztafecie 4x400 m na 99  PZLA Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach 27  -29  lipca w Gorzowie Wielkopolskim  zostały rozegrane  99 PZLA  Mistrzostwa Polski.  Bardzo dobrze zaprezentowała się na nich wychowanka SKB Kraśnik  Alicja  Wrona – Kutrzepa (na zdjęciu druga od lewej) aktualnie reprezentująca AZS UMCS Lublin.  W biegu na 400 m zajęła 4 miejsce z wynikiem 53.01 sek . Dzień wcześniej  Alicja  zwyciężyła w biegu eliminacyjnym  z wynikiem 53.31 sek. W finale najlepiej pobiegła Natalia Kaczmarek. Na zakończenie mistrzostw Alicja pobiegła na II zmianie  w sztafecie 4x400 m, która zdobyła srebrny medal.

- Bardzo dobra postawa Alicji i uzyskane wyniki zaprocentowały powołaniem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata  w Budapeszcie  w sztafecie 4x400 m kobiet i MIX oraz do kadry przygotowującej do  Igrzysk Olimpijskich  w Paryżu  w sztafecie 4x400 m. - cieszy się prezes SKB Kraśnik Zbigniew Biały.

Drugi wychowanek  SKB  - Kamil Jastrzębski zajął 8 miejsce w finale biegu na 5000 m z czasem 14.25.40 min.  Zwyciężył Mateusz Gos z Optimy Radom 13.54.59 min.

foto PZLA/Tomasz Kasjaniuk

Kamil Młynarz zwycięski

W drugiej połowie lipca, dokładnie 23.07.2023 r., w Crossowej Ósemce Międzyrzeckich Jeziorek wystartował natomiast Kamil Młynarz pokonując 8 km trasę w czasie 27:23  co dało mu I miejsce.