Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wspominaliśmy o niej wiosną, gdy zdobyła srebrny medal podczas zawodów wojewódzkich. Specjalizująca się w skokach na koniu przez przeszkody Nikola Gładkowska, bo o niej mowa, nie zwalnia tempa i kolekcjonuje kolejne trofea. Tylko we wrześniu zdobyła 3 medale.

Najlepiej naszej młodej amazonce, która startuje w kategorii dzieci na kucach, poszło w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Skokach przez przeszkody oraz ZRiT. Odbyły się one w dniach 23-24 września w Stajni Piker w Niemcach, a Nikola zajęła podczas nich 2. miejsce.

Tydzień wcześniej podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w ujeżdżaniu zdobyła z kolei medal brązowy. Swoje wrześniowe starty rozpoczęła natomiast od Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Amatorów w skokach przez przeszkody, które odbyły się w Kozienicach. Tam była 3. drużynowo i 5. indywidualnie.

Nikola Gładkowska ma 12 lat, uczy się w klasie VI w Zespole Placówek Oświatowych w Dzierzkowicach. Od czerwca trenuje z trenerką Magdaleną Iwańską-Choma w stajni Wild East Ranch Sulów.