Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 03.06  na trasie ze Świdnika do Lublina odbył się 10. PKO Półmaraton Solidarności.  W ubiegłym roku zwyciężył  w nim zawodnik SKB Kraśnik Kamil Jastrzębski  z bardzo dobrym wynikiem  1:05.40. Niestety w tym roku nie wziął udziału w tej imprezie, ale powalczyli na niej inni zawodnicy kraśnickiego klubu.

W sobotę trasę o długości 21,0975 km najszybciej pokonał Ukrainiec Bogdan Semenovych z czasem 1:04.10, wyprzedzając pochodzącego z Białorusi - Romana Adamovicha (1:04.36) i Mateusza Kaczora z Radomia (1:07.00).

Dwie kolejne lokaty wywalczyli dwaj Kenijczycy a na szóstej pozycji finiszował natomiast pierwszy biegacz z województwa lubelskiego - Michał Biały, reprezentujący barwy SKB Kraśnik (1:11.38).  Michał został tym samym mistrzem województwa lubelskiego w półmaratonie.

Także na szóstej pozycji sklasyfikowana została  - z nowym rekordem życiowym  -  Magdalena Wójcicka z SKB Kraśnik  - z czasem 1:26.40.  Magda  zajęła  trzecie miejsce w kategorii K-20 i zdobyła vice mistrzostwo województwa lubelskiego w półmaratonie w kategorii kobiet.

Tomasz Liwak z SKB z wynikiem  1:30. 09 zajął 19 miejsce w kategorii M-40.  Na uwagę zasługują też wyniki Wojciecha Widomskiego z Zakrzówka  - 1:32.06 i 5 miejsce w kategorii M- 50 oraz Tomasza Pelaka z Kraśnika - 1:32.48  - 28 miejsce w kategorii M-30.

Lubelski bieg półmaratoński ukończyło 554 zawodników, w tym 90 kobiet.