Ogłoszenie

Drużyna z OSP Majdan Obleszcze najlepsza w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

15 drużyn zmierzyło się w niedzielę (24 września) na stadionie w Gościeradowie w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Najlepsza spośród nich okazała się drużyna OSP Majdan Obleszcze.

Zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Po pierwszej konkurencji prowadzili strażacy z OSP Trzydnik Duży, którzy wyznaczoną trasę pokonali w 62 sekundy. O 2 sekundy szybciej niż strażacy z OSP Majdan Obleszcze i 3 sekundy szybciej niż zespół OSP Węglinek. W ćwiczeniach bojowych najszybsza była z kolei drużyna OSP Podlesie, przed OSP Liśnik Duży i OSP Majdan Obleszcze. W drugiej z konkurencji liczyła się jednak nie tylko szybkość, ale i dokładność. Za błędy były punkty karne.

O ostatecznej klasyfikacji decydował łączny czas po obu konkurencjach z uwzględnieniem ewentualnych punktów karnych. Jak wspomnieliśmy już na wstępie, zwyciężyła ekipa OSP Majdan Obleszcze. II miejsce zajęła OSP Podlesie, a III miejsce zajął OSP Węglinek.

Drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Starostę Kraśnickiego Andrzeja Maja, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć udostępnionych nam przez Sławomira Kloca.