Kolarze rywalizowali na podkraśnickich trasach. FOTO

Kolarstwo
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Niedzielne przedpołudnie upłynęło w Kraśniku pod znakiem zmagań kolarskich. W VIII Ogólnopolskim Maratonie ATOL BIKE MTB udział wzięło ponad 200 zawodników.

Trasy wyścigów prowadziły leśnymi ścieżkami w okolicach dzielnicy fabrycznej Kraśnika i gminy Urzędów. Start i meta zlokalizowane były za Centrum Kultury i Promocji.

Na trasie Mini (30 km) najszybszy okazał się Marek Kulik z Puław (czas 01:01:42), wśród pań triumfowała Monika Mazur z Zamościa.

Wyścig na trasie Profi (60 km) wygrał Michał Michalski z Lublina (czas 02:11:02), a wśród kobiet najszybsza była Zuzanna Wieczorek z Legionowa.

W kategorii kraśniczan na dystansie Mini najszybszy był Jerzy Rostek, a kolejne miejsca na podium zajęli Łukasz Rak i Adam Galek. Jedyną kraśniczanką, która ten dystans pokonała, była Agnieszka Dobrowolska.

W kategorii kraśniczan na dystansie Profi najlepszy był Grzegorz Grabowski, drugie miejsce zajął Igor Sosnówka, a trzecie Leszek Oszust.

Oprócz rywalizacji dorosłych, "zabawę w wyścigi" mieli najmłodsi, którzy przejechali krótkie trasy a po tym czekały na wszystkich te same nagrody, medale i coś do picia.

Imprezę zorganizował klub Sportowy Racing Team Kraśnik przy wsparciu Ministerstwa KDzNiS, Marszałka Województwa, Starosty Kraśnickiego i Burmistrza Miasta Kraśnik.

Bogatą fotorelację z imprezy możecie zobaczyć tutaj.