Kraśniczanka na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej

Piłka ręczna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 4 do 7 lipca w Goeteborgu w Szwecji miały miejsce Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet do lat 16. Reprezentacja narodowa Polski zajęła w nich 5 miejsce, a jedną z ważniejszych postaci w kadrze była kraśniczanka, zawodniczka KMKS Kraśnik Zuzanna Kurlej.

Zuzia od początku znalazła miejsce w obecnej kadrze U16. Zdobywała z nią doświadczenie i umiejętności na zgrupowaniach i międzynarodowych turniejach, a teraz wystąpiła na pierwszych ważnych zawodach, Mistrzostwach Europy U16 rozgrywanych w Szwecji.

W grupowych meczach Polki pokonały Portugalię i Islandię, przegrywając z Norweżkami. W drugiej rundzie reprezentacja z kraśniczanką w składzie pokonała Szwajcarki i Czeszki. Hiszpanki były ostatnim przeciwnikiem Polek w fazie głównej szwedzkiego turnieju. Zwycięstwo oznaczało awans do najlepszej czwórki i szansę na brązowy medal tej imprezy. Niestety rywalki - które ostatecznie zdobyły tytuł mistrzyń Europy - okazały się za mocne dla podopiecznych trenera Marka Jagodzińskiego.

Polkom pozostał więc mecz o 5 miejsce w którym zdecydowanie pokonały Holenderki 31:23.

Zuzia zaliczyła bardzo dobry występ w tych Mistrzostwach zdobywając 19 bramek podczas całego turnieju, co jest drugim wynikiem w całej kadrze.

To dla zawodniczki kraśnickiego klubu i uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku cenne doświadczenie ale i wyróżnianie grając po raz kolejny z orzełkiem na piersi.

Na zdjęciu reprezentacja Polski U16, w dolnym rzędzie pierwsza od prawej Zuzanna Kurlej/foto ZPRP