Agnieszka Bryczek na podium OOM w zapasach kobiet

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatni weekend kwietnia na Pomorzu Zachodnim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet. Bardzo dobrze zaprezentowała się podczas tej imprezy zapaśniczka LUKS Suples Kraśnik Agnieszka Bryczek. Zdobyła brązowy medal.

Zawody, które odbyły się w Stargardzie, miały rangę Mistrzostw Polski juniorek młodszych. LUKS Suples Kraśnik oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Zespołu Szkół Nr 3 Kraśnik reprezentowało podczas nich 5 zawodniczek. Najlepiej spośród nich spisała się wspomniana już Agnieszka Bryczek. Zajęła 3. miejsce w kategorii wagowej 73 kg.

Niewiele do tego by stanąć na podium zabrakło Annie Flis i Julii Partyce. Obie zajęły 5. miejsca, odpowiednio w kategorii 61 i 73 kg. Ponadto Oliwia Torba była 13. w kat 53 kg, a Anna Bryczek 16. w kat. 61 kg.

- Warto wspomnieć, że, oprócz Anny Flis, pozostałe zawodniczki swoje pierwsze doświadczenia w rywalizacji na macie zdobywały jeszcze jako uczennice Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej – dodaje trener Damian Jakóbczyk.

W zawodach udział wzięło 120 najlepszych zawodniczek z całej Polski z 53 klubów. LUKS Suples drużynowo zajął 7. miejsc.

Na zdjęciu Agnieszka Bryczek. Na zdjęciach powyżej trener Jakóbczyk z zawodniczkami LUKS Suples na zawody w Stargardzie.