Worek medali karateków z Chidori na Mistrzostwach Polski

Sporty walki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Chidori kontynuują dobrą passę. Podczas ostatnich Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym zdobyli łącznie 33 medale. Spory dorobek medalowy padł łupem reprezentantów kraśnickiej sekcji klubu.

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnych w kategoriach od dzieci po seniorów odbyły się w dniach 14-16 kwietnia w Wieliczce. Zawodnicy klubu Chidori wywalczyli podczas nich łącznie 33 medale w tym 4 złote, 15 srebrnych i 14 brązowych. Dało im to 4. miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej w Polsce.

Jeśli chodzi o występ zawodników kraśnickiej sekcji, to wśród seniorek Agata Miecznikowska zajęła 2. miejsce kumite drużynowym oraz 4. miejsce w kumite. Bardzo dobrze zaprezentowały się także juniorki. Natalia Najs zgarnęła 4 srebrne medale (w kata, kata drużynowym, fukugo i kumite), a Iga Kowal srebro za kata drużynowe. Na podium stawali także nasi zawodnicy w kategorii dzieci. Patrycja Siek zajęła 2. miejsce kata drużynowym i 3. miejsce enbu, a Jagoda Sieradzka. 2 miejsce kata drużynowym i 4. miejsce kumite. Ponadto Antonina Włodarczyk wywalczyła srebro w kata drużynowym, a Aleksander Plapis dwa medale brązowe, w kata drużynowym i w enbu,

Naszych karateków już niedługo będziemy mogli zobaczyć w Kraśniku. W naszym mieście na 28 maja zaplanowane są Puchar Polski w kata i kumite drużynowym oraz Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Mistrzostwa Polski Weteranów.