Siatkówka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minionej niedzieli w Opolu Lubelskim odbył się ostatni z pięciu Turniejów Młodzików o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego. Podopieczni trenera Michała Wojcieszkiewicza zajęli w nim 2. miejsce. Tym samy przypieczętowali zdobycie tytułu wicemistrzów Lubelszczyzny i zapewnili sobie udział w kolejnym etapie rozgrywek.

Podczas niedzielnego turnieju siatkarze MKS Kraśnik zmierzyli się z drużynami z Białej Podlaskiej, Łukowa oraz połączoną ekipą z Opola Lubelskiego i Chełma. Pierwsze dwa mecze wygrali odpowiednio 2:1 i 2:0, a w ostatnim ulegli 0:2. Z kraśnickiej ekipy indywidualnie wyróżniony został Kuba Mendel.

2. miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Województwa oznacza, że zobaczymy nasz zespół 1/8 Finału Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się w dniach 18-19 marca w Skarżysku Kamiennej.

W skład srebrnej drużyny MKS Kraśnik wchodzą: Karol Chorbot, Kuba Mendel, Kacper Bończoszek, Dorian Ufniarz, Marcel Wolak, Antoni Kret, Jakub Oszust, Miłosz Wójcik, Tomasz Górski, Aleksander Grzegorczyk, Mikołaj Dąbrowski, Alan Zięba, Alan Hamera, trener Michał Wojcieszkiewicz.

Obok kraśniczan z Lubelszczyzny do 1/8 MP awansowały zespoły Opola, Białej Podlaskiej i Świdnika.