Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co nie udało się w Kraśniku, to udało się w Lublinie. Po drugim miejscu w naszej imprezie, w stolicy województwa zawodnik SKB nie dał szans rywalom i po raz trzeci z rządu wygrał lubelski bieg.

W niedzielę w Lublinie został rozegrany 7 Półmaraton Lubelski na dystansie 21.0975 km. Trasa tegorocznej edycji prowadziła m.in. przez Most Kultury, Park Ludowy, wokół Areny Lublin, a także ulicami Jana Pawła II, Roztocze oraz Głęboką.  Start i metę zlokalizowano na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego.

Najszybszy okazał się  Michał  Biały  z SKB Kraśnik  który dystans 21,0975 km pokonał w 1:14:08.

- Udało się! Wywalczyłem pierwsze miejsce! Uciekłem kolegom na podbiegu na ulicy Roztocze, bo dobrze czuję się na podbiegach. Później już swoim, równym, mocnym tempem dobiegłem do mety. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo – powiedział Michał po biegu.

Radości nie krył też prezes SKB.

- To  trzecie z rzędu  zwycięstwo  Michała w Półmaratonie Lubelskim. Stawał tu na najwyższym podium także w poprzednich dwóch latach. - mówi Zbigniew Biały.

Michał  o minutę pokonał drugiego na mecie Bartłomieja Florczaka z Puław (1:15:07). Trzeci na mecie  Piotr Choroś (Stay Insane Niemce) uzyskał czas 1:15:34.  Wojciech Widomski  z SKB zajął 9 miejsce w kategorii  M-50 - 1.36.51. Bieg ukończyło 499 osób, w tym 77 kobiet.  Na mecie  na zawodników czekały pamiątkowe medale a dla najlepszych nagrody.

Oprócz Lublina biegano także w Siedlcach, gdzie został rozegrany IX Siedlecki bieg Prawie Górski na dystansie  10.5 km. Zwyciężył w nim Kamil Młynarz z SKB Kraśnik, który pokonał  dystans 10,5 km  w 38:46. Kamil dodatkowo zwyciężył też w klasyfikacji żołnierzy.