Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 9-11 czerwca na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu Seniorów i Juniorów. Jednym z najlepszych zawodników tej imprezy został pływak Fali Kraśnik – Rafał Wójcik (podczas zawodów niesłyszących reprezentuje barwy Spartana Lublin).

Rafał od kilku już lat jest czołowym w Polsce zawodnikiem niesłyszącym mający w swoim dorobku medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich Głuchych. W Gliwickich Mistrzostwach Polski też spisał się znakomicie. W pięciu startach indywidualnych aż czterokrotnie został Mistrzem Polski Seniorów ( 50,100 i 200m st. grzbietowym oraz 100m st. dowolnym), a na 50m st. dowolnym wywalczył srebrny medal. Dodatkowo na 50 i 100m st. dowolnym ustanowił nowe rekordy Polski juniorów do 17 lat! Do tego zdobył jeszcze 4 złote medale w wyścigach sztafetowych. Bardzo cieszy dobra forma Rafała bowiem za dwa miesiące wystartuje on w Mistrzostwach Świata Głuchych w Argentynie (Buenos Aires).

Niezawodny były także nasze dziewczyny ze szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. W dniach 9-10 czerwca, Anna Wilk i Maja Ryfka, wystartowały w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu. Anna Wilk dwukrotnie zwyciężyła (200 i 400m st. zmiennym), a na 200m st. klasycznym zajęła II miejsce. Natomiast Maja Ryfka trzykrotnie stanęła na drugim stopniu podium ( 100m st. grzbietowym, 200m st. dowolnym i 200m st. zmiennym). Najważniejszym startem w tym roku dla obu dziewczyn będą Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat ( Oświęcim 17-21 lipca).